یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / آرامش گمشده عصبی‌ها

آرامش گمشده عصبی‌ها

آرامش گمشده عصبی‌ها

عوامل بسیاری سبب ساز بروز معظلات و مسائل و مشکلات عصبی در بین اشخاص می باشد که آن عوامل باعث افزایش تعداد عصبی‌ها در سطح خانواده و همچنین جامعه می می شود. 

 

اشخاص عصبی در اکثرا و بیشتر مواقع از خود رفتارهای غیر منطقی بروز می دهند  و همچنین در واقع نمی‌توانند تصمیمات و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ای درست را در زندگی خود پیاده کنند.

بسیاری از آن اشخاص شامل هوش و همچنین استعداد بالایی خواهند بود ولی باید توجه داشت به علت نداشتن تمرکز و همچنین ناتوانی در کنترل اعصاب خود ، نمی‌توانند از آن توانایی ها بهره کافی را ببرند. 

*عصبی‌ها چگونه‌اند؟ 


آدم های عصبی را دائما نمی‌قدرت به لحاظ ظاهری از دیگر اشخاص متمایز کرد. 

زیرا ممکن می باشد شخصیت خود را در زیر پوششی تقلبی مخفی کنند و همچنین سعی کنند که در مقابل دیگران رفتاری مناسب داشته باشند. 

ولی باید توجه داشت اکثرا و بیشتر اشخاص عصبی شامل ویژگی منحصر به فرد و همچنین مخصوص به خود خواهند بود. 

آن اشخاص در اکثرا و بیشتر موارد از خود کم ‌بینی رنج می‌برند و همچنین وجود خود را پر از نقص و همچنین ایراد می‌دانند و همچنین اغلب اوقات در  حال سرزنش کردن خود خواهند بود. 

اکثرا و بیشتر آن اشخاص در مواجه با اشخاص دیگر، رفتارهای تهاجمی دارند و همچنین با نفرت و همچنین دشمنی با دیگران برخورد می‌کنند. 

اشخاص عصبی معمولا از واقعیت گریز و فرار می کنند و همچنین به خود دروغ می‌گویند. همچنین آنها نسبت به رفتار دیگران دچار حساسیت‌های بی‌مورد و همچنین نابجا خواهند بود. 

دکتر محسن راز افشار روانپزشک ،‌در آن‌باره می‌گوید: اشخاص عصبی به روش کلی از رفتارهای غیر عادی و همچنین ناهنجار رنج می‌برند و همچنین اغلب آن اشخاص پرخاشگر و همچنین ناخوش و غمگین خواهند بود و همچنین توانایی درست فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن را ندارند. 


*چه چیزی باعث عصبی شدن می‌می شود؟ 


فرد عصبی نمی‌تواند هیجانات و همچنین عواطف و همچنین نیازهای خود را کنترل  و همچنین مدیریت کند. 

عصبی‌ها، هنگامی که در معرض خطر قرار می‌گیرند و همچنین احساس عدم آرامش می‌کنند یا آنکه در معرض گرسنگی، تشنگی، آلودگی هوا ،‌گرمای شدید ، کمبود خواب و همچنین …. واقع شوند مقدار و اندازه و میزان تنش های عصبیشان تشدید و همچنین غیر قابل کنترل می‌می شود. 

*رفتار غیر عادی عصبی‌ مزاج‌ها 


انسان‌های عصبی اغلب رفتارهای غیر ارادی دارند و همچنین بدون خواست خود موجب بروز ناهنجاری‌هایی می‌شوند که باعث بروز مشکلاتی جهت اطرافیان خود می‌می شود. 

در واقع اطرافیان آن اشخاص بایستی و حتما خیلی قوی و همچنین پر تحمل باشند تا بتوانند در مقابل رفتارهای هیجانی آن اشخاص دوام بیاورند. 


*راهی جهت آرامش 


رفتار انسان‌های عصبی یک نوع رفتار بیمارگونه می باشد و همچنین درمان آن هم یک شبه ممکن نیست. 

خشم و همچنین عصبانیت کنترل نشده‌ای که به صورت آنی بروز می‌کند دلایلی دارد که جهت حل آن هم نیازمند برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیق و همچنین اصولی و کاربردی هم در زندگی خود آن اشخاص و همچنین هم در جامعه هستیم. 

مهمترین راهکاری که در جامعه می‌قدرت جهت کم کردن نشانه‌های عصبی پیشنهاد کرد همکاری نهاهای مربوطه با پزشکان، روانشاسان و همچنین مهندسین و متخصصین و همچنین بهره بری و استفاده از نظرات آنان جهت ساخته یا ایجاد فضایی می باشد که اشخاص عصبی بتوانند به درمان و همچنین بهبود معظلات و مسائل و مشکلات خود بپردازند. 

نقل از از پریسا ضیابخش 

 

http://migna.ir/vdcgtx9w.ak9qu4prra.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : آرامش گمشده عصبی‌ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *