جمعه , خرداد ۳ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / آثار تومور مغزی دوران کودکی بر میزان هوش در بزرگسالی

آثار تومور مغزی دوران کودکی بر میزان هوش در بزرگسالی

آثار تومور مغزی دوران کودکی بر مقدار و اندازه و میزان هوش در بزرگسالی

IMG11264914 آثار تومور مغزی دوران کودکی بر میزان هوش در بزرگسالیمحققان بیمارستان کودکان سنت جود واقع در ایالت تنسی آمریکا در مطالعه اخیر خود به بررسی کردن ۲۲۴ فرد بزرگسالی که در دوران کودکی مبتلا به تومور مغزی شده بودند پرداختند.

رده سنی آن اشخاص بین ۱۹ تا ۵۳ سال شمسی بود. «تارا برینکمن»، سرپرست تیم بررسی، در آن باره می گوید: «مطالعه ما جامع ترین تحلیل در مورد ارزیابی عملکرد شناختی نجات یافتگان از تومور مغزی در دوران کودکی و همچنین تاثیر حاصل از آن هم بر موفقیت فرهنگی و اجتماعی می باشد.
آن اولین به گفته در مورد پیامدهای بلندمدت ابتلا به تومورهای مغزی می باشد.» مطالعه آن محققان نشان داد مبتلایان به تومور مغزی در کودکی که با پرتودرمانی مغز و همچنین نخاع درمان شده بودند سه برابر اکثرا و بیشتر در معرض نقایص شدید هوشی، و همچنین همچنین معظلات و مسائل و مشکلات توجه و همچنین حافظه قرار داشتند.

همچنین در آن مطالعه مشخص شد آن اشخاص چهار برابر اکثرا و بیشتر در معرض کمبودهای اصلی در تجربه و مهارت بالا های علمی و همچنین تحصیلی بودند. محققان یکی دیگر از عوارض ناشی از درمان تومور مغزی را هیدروسفالی یا ازدیاد غیرعادی آب در مغز در دهه های بعد از درمان عنوان کردند که با عملکرد ضعیف فکری مرتبط می باشد.
به گفته محققان، یافته های جدید می تواند به پیدا کردن و یافتن شیوه های جدید پیشگیری و همچنین درمان آن نوع معظلات و مسائل و مشکلات کمک کند.

http://migna.ir/vdcai0ne.49nmw15kk4.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : آثار تومور مغزی دوران کودکی بر مقدار و اندازه و میزان هوش در بزرگسالی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *